TSN | Technology, Software, Network

Gizlilik Politikası ve Güvenlik

Yazılımlarımızı ve Hizmetlerimizi Kullanan ya da İş Ortağımız, Müşterimiz Olan Bireylerin ve Kuruluşların
VERİLERİNİ BÜYÜK BİR SORUMLULUK VE TİTİZLİKLE KORURUZ.

Gizliliğinizi Önemsiyoruz

Yasal zorunluluklar, kendimizi geliştirme ve eğitim amaçları çerçevesinde barındırdığımız verilerinizi, yüksek güvenlik önlemleri altında kriptolanmış şekilde koruyor; yetkisiz kişilerce erişilmesini ve şifrelerin çözülmesini imkansız kılıyoruz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Parolanızı veya herhangi bir şifrenizi kimseye söylemeyin. Bunları tanımadığınız sitelerde kullanmayın ve size bu bilgileri soranlara asla itibar etmeyin.
  • Bilgisayar ve taşınabilir cihazlarınızdaki güvenlik özelliklerini ve uygulamalarını dikkate alın.
  • İletişim bilgilerinizdeki değişiklikleri bildirmemeniz durumunda, mevcut iletişim bilgilerine yapılacak bildirimler geçerli olacaktır.
  • Güvenlik hususunda gönderdiğimiz bildirimleri mutlaka dikkate alın. Şirketimizin pazarlama amacıyla ilettiği bilgilendirmeleri istemiyorsanız bu konudaki iletişim tercihinizi değiştirebilirsiniz.
  • Şirketimiz, yazılımlarımızın ve hizmetlerimizin kullanımına dair riskler hakkında İnternet sitesinde bilgilendirmelere yer verir ve teknolojinin imkan verdiği güvenlik tedbirlerini alır. Söz konusu tedbirleri takip edin.
  • Güvenlik, giriş ve bildirim ayarlarınızı TSN Yazılım Müşteri Paneli'nde bulunan Ayarlar seçeneğinden özelleştirebilirsiniz.
  • Düzenlemelerle ilgili şirketmizin Gizlilik Politikasının tamamınını okuyunuz.

Veri Kategorileri ve Amaçları

Kullanıcılarımızın, iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin sadece belli başlıklar altındaki verilerini, belirli ve kısıtlı bir süre için barındırır ve bunları bir amaç dahilinde yaparız.

Veri Kategorisi Veri Başlıkları Barındırma Süresi Amaç Anonimlik Güvenlik
Kimlik Bilgileri Ad, Soyad, Unvan, Tanımlayıcı kimlik numaraları, IP adresi, Ödeme bilgilerinin sadece bir kısmı (örneğin, son 4 hanesi) 5 yıl Yasal zorunluluk Anonim Değil Kriptolu Veri
Hassas Bilgiler Yetki şifreleri (kullanıcı adı, email, parola, tanımlı IP adresi vb.) 6 ay Operasyonel zorunluluk Anonim Değil Kriptolu Veri
İletişim Bilgileri Adres, Telefon numarası, Email adresi 5 yıl Yasal zorunluluk ve pazarlama stratejileri Anonim Değil Kriptolu Veri
İletişim Tercihleri İletişime geçilmesi veya geçilmemesi talep edilen kanallar Süresiz Yasal ve operasyonel zorunluluk Anonim Değil Kriptolu Veri Değil
Kişisel Bilgiler Konum, Dil, Meslek, Uyruk, Yaş, Cinsiyet, Çalışma Durumu, Gelir Durumu vb. 2 yıl Pazarlama stratejileri Kısmen Kriptolu Veri Değil
Ürünler ve Hizmetler Satın alınan ürün ve hizmet bilgileri Süresiz Şirtket ürün ve hizmetlerinin takibi Kısmen Kriptolu Veri Değil
Tanılama Erişilen cihaz bilgileri, GPS verileri, Cihaz sensör verileri, Aranan kelimeler, Site içi etkinlikler, Reklam etkinlikleri 10 yıl Eğitim ve pazarlama stratejileri Anonim Kriptolu Veri Değil
Diğer İş ortaklarımızdan gelen veriler (Google, Facebook vb.) Süresiz Eğitim ve pazarlama stratejileri Anonim Kriptolu Veri Değil

Kontrol Sizde

Verilerin, sahipleri tarafından en üst düzeyde kontrol edilebilir olmasını amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda, tamamen şeffaf bir politika ile hizmete sunduğumuz uygulamalar, programlar ve diğer yazılımlarda kullanıcıların, verilerini görüntüleyebilmelerini ve yönetebilmelerini sağlıyoruz. Ayrıca müşterilerimiz, İnternet sitemizdeki Müşteri Paneli kısmından verilerini görüntüleyebilir ve yönetebilir.

Unutulma Talebi

Kullanıcılarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz şirketimizden her zaman verilerinin silinmesini ya da eksik veya hatalı bilgilerinin güncellenmesini talep edebilirler. Bu doğrultuda, barındırılması yasal zorunluluk olan veriler haricindeki tüm verileriniz talebinize istinaden silinir ya da güncellenir.

Yazılımlarımız veya İnternet sitemizdeki Müşteri Paneli üzerinden Destek Talebi oluşturarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bunlara erişiminiz yoksa İnternet sitemizdeki iletişim bilgilerimizi kullanarak taleplerinizi bize her zaman iletibilirsiniz.

Üçüncü Taraflarla Paylaşım

Verilerinizin devlet kuruşları veya yasal kuruluşların, usulüne uygun ve ispat edilebilir bir amaç doğrultusunda tarafımızdan talep edilmesi durumunda, verilerinizi bu kurumlarla paylaşma zorunluluğumuz bulunmaktadır. Bunların haricinde, kişisel bilgileriniz ve hassas verileriniz hiçbir üçüncü tarafla asla paylaşılmaz. Anonim verileriniz, iş ortaklarımızla veya servis sağlayıcılarla, kullanılan teknolojilerin doğası gereği ya da belirli sözleşmeler çerçevesinde paylaşılabilmektedir.

Onay

Gizlilik ve güvenlik politikalarımızdaki tüm değişiklikleri, değişim öncesinde ve sonrasında mevcut müşterilerimize ve kullanıcılarımıza yazılı olarak bildiriririz.

Uygulamalarımızı, yazılımlarımızı, programlarımızı kullandığınızda, İnternet sitemize eriştiğinizde, tarafımızla ticari bir ortaklık yaptığınızda, müşterimiz olduğunuzda, şirketimizle iletişime geçtiğinizde Gizlilik ve Güvenlik Politikalarımızı onaylamış sayılırsınız.